نوشته شده در

آموزش آنلاین تنبک

آموزش آنلاین تنبک

[av_one_half first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=”][/av_one_half]

[av_one_half min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=”]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]

آموزش آنلاین تنبک

[/av_textblock]

[av_slideshow size=’medium’ animation=’slide’ autoplay=’true’ interval=’5′ control_layout=”]
[av_slide id=’168′][/av_slide]
[av_slide id=’167′][/av_slide]
[av_slide id=’166′][/av_slide]
[av_slide id=’165′][/av_slide]
[av_slide id=’164′][/av_slide]
[av_slide id=’163′][/av_slide]
[av_slide id=’162′][/av_slide]
[av_slide id=’161′][/av_slide]
[av_slide id=’160′][/av_slide]
[av_slide id=’159′][/av_slide]
[av_slide id=’158′][/av_slide]
[av_slide id=’157′][/av_slide]
[av_slide id=’156′][/av_slide]
[av_slide id=’155′][/av_slide]
[av_slide id=’154′][/av_slide]
[av_slide id=’153′][/av_slide]
[av_slide id=’152′][/av_slide]
[av_slide id=’151′][/av_slide]
[av_slide id=’150′][/av_slide]
[av_slide id=’149′][/av_slide]
[av_slide id=’148′][/av_slide]
[av_slide id=’147′][/av_slide]
[av_slide id=’146′][/av_slide]
[av_slide id=’145′][/av_slide]
[av_slide id=’144′][/av_slide]
[/av_slideshow]
[/av_one_half]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
آموزش آنلاین تنبک امکان پذیر است؟

اولین سئوالی که توسط هنرجویان موسیقی امروزه مطرح می گردد. در دنیای کنونی، با افزایش سرعت اینترنت، همچنین پیشرفت تکنولوژی و امکانات جذاب استفاده از این بستر، مانند لپ تاپ یا گوشی های هوشمند، شیوه‌ های آموزشی نیز متحول شده اند. در دنیای کنونی، سرعت گسترش دانش و مهارت به شدت افزایش یافته است به حدی که یکی از این روش های نوین و پر طرفدار برای انتقال فرهنگ و هنر موسیقی، آموزش موسیقی آنلاین از طریق بستر اینترنت و حذف محدودیتهای جغرافیایی و زمانی می باشد.

در این روش، آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرند. برگزاری کلاس به شکل ارتباط دوطرفه و تنها محدود به اینترنت و دوربین وب کم ، بین مدرس و هنرجو می باشد. در واقع در آموزش موسیقی آنلاین، جلسه ویدئویی بین مدرس و هنرجو بر گزار می گردد.

آموزش تنبک را با شناخت ساز و چطور نواختن آن آغاز کنید

آموزش تنبک را با شرح مختصری از پیشینه ساز آغاز کنید. تنبک یا همان ضرب یکی از سازهای معروف کوبه‌ای ایرانی است. این ساز پوستی، از نظر سازشناسی جزء طبل‌های جام‌ شکل محسوب می‌شود که از این خانواده می‌توان به سازهای مشابه مانند داربوکا در کشورهای عربی و ترکیه و همچنین زیربغلی در افغانستان اشاره کرد. بدنهٔ تنبک را در گذشته از جنس چوب، سفال و گاهی هم فلز می‌ساختند، لیکن امروزه از جنس چوب می‌سازند. تنبک از قسمت‌های زیر تشکیل شده است:

پوست
دهانهٔ بزرگ
تنه
پا
گلویی (نفی)
دهانهٔ کوچک (کالیبر)

تنبک خوب چه مشخصاتی دارد؟

باید چوب ساز تنبک فاقد گره، ترک و زدگی باشد وهمچنین توپر و سنگین باشد. باید دقت کنید که یک تکه بودن چوب بسیار مهم است و نباید از چند نوع چوب به هم چسبیده ساخته شده باشد. دقت داشته باشید که رنگ چوب نقشی در کیفیت ساز ندارد و کیفیت چوب رو باید حس کرد. پوست تنبک باید کاملا سالم و فاقد زدگی باشد و وقتی روی پوست فشار وارد کنید نباید بیشتر از چند میلیمتر پایین برود. به عبارت دیگر پوست باید خوب روی ساز کشیده شده باشد و شل نباشد.
[/av_textblock]